0
(0)
مشکل ویندوز 10

مایکروسافت به مشکل بزرگ ویندوز 10 اعتراف کرد

مایکروسافت به ‌تازگی تائید کرده است که برخی از جدیدترین به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 برای برخی از کامپیوترها مشکلات عمده ای ایجاد کرده است.

با اینکه مایکروسافت با سیستم عامل کامپیوتر های شخصی خود، سهم عمده جهان را از آن خود کرده، و علیرغم آن که نسخه ده این سیستم عامل به عنوان برترین و کامل ترین نسخه آن به شمار می ‌آید، اما همچنان مشکلات و موانع بسیار بر سر راه کاربران آن وجود دارد که به صورت پیوسته در رسانه ‌ها منتشر می ‌گردد. هر چند این کمپانی همواره درصدد تکمیل و ترمیم این اشکالات است، اما هیچگاه به شکل رسمی به نقایص آن اعتراف نمی ‌کند.

اما مطابق گزارش رسانه ‌ها، مایکروسافت به‌تازگی تائید کرده است که برخی از جدیدترین به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 نیز برای برخی از کامپیوترها مشکلات عمده ‌ای ایجاد کرده است.

طبق گزارش‌ های به‌دست آمده از مایکروسافت تائید کرده است که به‌روزرسانی‌های KB4557957 و KB4560960 که به‌منظور رفع نقص ‌های امنیتی ویندوز 10 عرضه شده ‌اند، در عوض با یک مسئله مهم در Local Security Authority روبرو هستند.

این مشکل موجب شده است که برخی از کامپیوتر ها به‌صورت رندوم ریبوت شوند و تنها اخطاری با محتوای (کامپیوتر شما یک دقیقه دیگر به ‌صورت خودکار ری‌استارت می‌شود) برای آن ها نمایش داده می ‌شود.
این امر برای کاربران بسیار عذاب ‌آور است و آن ها مجبورند طی یک دقیقه تمامی کارهایی که انجام داده‌اند را ذخیره کرده و منتظر انجام فرایند ریبوت دستگاهشان باشند.

البته این مشکلات کامپیوترهای زیادی را تحت تأثیر قرار نداده است و مایکروسافت نیز به وجود آن اعتراف کرده است. این کمپانی با به‌روزرسانی اسناد KB4560960 در رابطه با بروز این مشکل هشدار داده است.

با این ‌حال تا این لحظه راه‌ حلی رسمی از جانب این کمپانی برای حل مشکل یاد شده ارائه نشده است و تنها در اسناد یاد شده اعلام شده است که مایکروسافت به دنبال راه‌ حل است و در به ‌روزرسانی بعدی این مشکل را حل خواهد کرد.

البته روشی غیررسمی برای جلوگیری از این مشکل این است که به ‌روزرسانی‌ های KB4557957 و KB4560960 لغو نصب شوند. با این ‌حال این روش جوابگوی نیاز بسیاری از کاربران نیست و مایکروسافت باید هرچه سریع‌ تر به دنبال راه‌ حلی رسمی برای این مشکل باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد رای : 0

اولین امتیاز را ثبت کن