5
(1)

دلایل سوختن تدریجی دستگاه های دی وی آر

دلایل سوختن تدریجی دستگاه های دی وی آر و دوربین های مداربسته

ممکن است شما یا یکی از آشنایانتان سیستم دوربین مدار بسته ای برای محل کار یازندگیتان نصب کرده باشید. ولی بعد از مدتی مشاهده کرده اید که سیستم شما دیگر تصویری ندارد. وقتی نصاب دوربین سیستم شما را بررسی می کند به شما می گوید دستگاه دی وی آر و دوربین های مداربسته شما سوخته اند. ولی چرا؟ در این مطلب قصد داریم راجع به دلایل سوختن تدریجی دستگاه های دی وی آر و دوربین های مداربسته صحبت نماییم.

دلایل سوختن سیستم دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین دلایل سوختن تدریجی دستگاه های دی وی آر و دوربین های مداربسته، اشتباهات در هنگام نصب می باشد. این اشتباهات باعث سوختن دستگاه دی وی آرو ایجاد ایرادات فنی در سیستم مدار بسته بعد از گذشت مدتی می گردند. این اشتباهات سه مورد خیلی مهم و رایج می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا این سه دلیل را بررسی کنیم.

  • نصب دوربین در مناطق گرم

    یکی از مهمترین دلایل سوختن تدریجی دستگاه های دی وی آر و دوربین های مداربسته نصب دوربین در مناطق گرم می باشد. بعضی از نصاب های سیستم مدار بسته یک اشتباه بزرگ در مورد سیسستم میکنند. اگر دوربین را در محیطی که به هر دلیلی گرم باشد این مشکل پیش می آید. در صورت وجود حرارت بالا به مرور زمان حرارت موجب داغ شدن قطعات اصلی دستگاه می گردد. همین مسئله موجب ایجاد ایرادات فنی در دستگاه می گردد. حتی ممکن است برد دستگاه بسوزد.

  • نصب دوربین در محیط مرطوب

    از دیگر دلایلی که ممکن است موجب آسیب رساندن به دستگاه دی وی آر یا دوربین های مداربسته نصب دستگاهها در محیطی که مرطوب باشد. همانطور که می دانید یکی از دشمنان قطعات الکترونیکی رطوبت می باشد. بر اثر ایجاد نم و رطوبت در برد الکترونیکی دستگاه مقاومت الکتریکی بین پایه های قطعات ایجاد می گردد. همین مسئله موجب این مسئله می گردد که به مرور زمان دستگاه مربوطه دچار مشکل می گردد و حتی ممکن است بسوزد.

  • استفاده از منبع تغذیه نامناسب

    دلیل مهم دیگر  استفاده از پاورها یا منابع تغذیه نامرغوب و نامناسب است . اگر از پاورهای نامرغوب استفاده نمایید، جریان مورد نیاز دستگاه تامین نمی گردد. همین امر باعث می شود، قطعات به مرور زمان آسیب بینند و برد دستگاه بسوزد.

نکته پایانی

در این مطلب به خلاصه ترین شیوه ممکن سه مورد از شایع ترین دلایل سوختن و از کار افتادن سیستم حفاظتی را شرح دادیم. برای حل این دلایل میتوان دوربینها و سیستم های مطابق با آن آب و هوا و موقعیت تهیه شود. این شیوه برای همگان ممکن نیست. زیراکه این دستگاههای خاص قیمتی بسیار بالاتر از دوربین های معمولی دارند. بنابراین بهتر است که دوربینها و دستگاه ضبط تصویرتان را در محیطی قرار دهید که این مشکلات رانداشته باشد. بدین طریق عمر کارکرد سیستم حفاظتی شما بالا می رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای : 1

اولین امتیاز را ثبت کن