0
(0)
توییت صوتی

توییتر از قابلیت ضبط صدا و پیوست آن به توییت‌ ها رونمایی کرد.

توییتر می ‌گوید این قابلیت ابتدا برای iOS فعال می ‌شود و از حالا در دسترس تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته است.

توییتر با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت در مورد این قابلیت گفت :

(برخی اوقات ۲۸۰ کاراکتر کافی نیست و در برخی گفتگو ها نکته ‌های ظریف از قلم می ‌افتند. بنابراین از امروز قابلیت جدید ضبط صدای خودتان را آزمایش می ‌کنیم که نحوه تعامل شما با دیگران را دوستانه ‌تر می‌کند.)

در صورتی که این قابلیت برای شما فعال شده باشد، حین ایجاد توییت جدید آیکن کوچکی که شبیه امواج صدا است را کنار آیکن دوربین می ‌بینید. با ضربه زدن روی آن دکمه قرمز رنگ ضبط صدا در پایین صفحه پدیدار شده و با ضربه زدن روی آن ضبط شروع می‌ شود.

توییتر می ‌گوید به کمک این قابلیت می‌ توان تا ۱۴۰ ثانیه صدا را ضبط و در قالب توییت ارسال کرد. در صورتی که کاربر نیاز به زمان بیشتری داشته باشد می ‌تواند به صحبت کردن ادامه دهد. پس از عبور از محدودیت زمانی، ادامه فایل صوتی به طور اتوماتیک ارسال می ‌شود.

آن طور که در بخش پشتیبانی سایت توییتر نوشته شده، فایل صوتی را فقط می‌ توان به توییت ‌های اصلی پیوست کرد و امکان اضافه کردن آن‌ ها به پاسخ‌ ها و ری ‌توییت‌ های حاوی کامنت وجود ندارد. همچنین تصویر پروفایل کاربر به توییت صوتی پیوست شده و با تغییر تصویر نیز همچنان تصویر قدیمی در توییت صوتی نمایش داده می ‌شود.

برای گوش دادن به توییت‌ های حاوی فایل صوتی نیز کافی است روی دکمه پخش ضربه زد. توییتر می‌گوید در سیستم عامل iOS نوار کوچکی به پایین صفحه اضافه می‌شود که گوش دادن همزمان به توییت و اسکرول کردن در صفحه اصلی را امکان پذیر می ‌کند. علاوه بر این در صورت باز کردن برنامه‌ دیگر، توییت صوتی همچنان در پس زمینه پخش خواهد شد.

توییتر در پاسخ به سوال خبرنگار سایت Verge مبنی بر اینکه افراد ناشنوا و کم شنوا چطور می‌ توانند از این قابلیت بهره مند شوند، گفت: (این قابلیت در حال حاضر مراحل آزمایشی اولیه را پشت سر گذاشته و ما همچنان به دنبال بهترین روش ‌ها برای پاسخ گویی به نیاز کاربران با توانایی ‌های مختلف هستیم.)

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد رای : 0

اولین امتیاز را ثبت کن